O nas

Przez wszystkie minione lata na wybrykowej scenie zaprezentowało się wielu  niezwykłych  wykonawców: solistów i towarzyszących im muzyków z całej Polski. Śpiewanie dla nich stało się przygodą artystyczną, marzeniem o wielkiej scenie. Często po latach okazuje się, że wielu wykonawców występujących na Wybryku ukończyło szkoły teatralne, akademie muzyczne, inni założyli własne zespoły, czasami słychać było o ich występach muzycznych.

Repertuar wykonawców jest różnorodny: rock, piosenka poetycka, standardy jazzowe, blues, etc. Obok sprawdzonych i znanych utworów pojawiają się własne kompozycje, które są szczególnie ciepło przyjmowane i nagradzane przez widzów i jurorów.

Koncert trwa około 10 godzin i jest świetną zabawą.

OPPL „WYBRYK” ogląda ponad 500 osób.

Zapewniamy profesjonalne warunki występu: nagłośnienie, oświetlenie, oprawę scenograficzną, program koncertu, etc. Wykonawców ocenia jury reprezentowane przez muzyków, aktorów, dziennikarzy muzycznych. Do tej pory w jury zasiadali: Zbigniew Piotrowski – muzyk, wykładowca PWST, Lidia Geringer d`Odenberg – Dyrektor Festiwalu Wratislavia Cantans, Krystyna Krotoska – aktorka Teatru Polskiego, Wojciech Kościelniak – aktor, reżyser, Artur Barciś – aktor Teatru Ateneum, Roman Kołakowski, Monika Klubińska – Polskie Radio Wrocław, Ewa Kamas – aktorka Teatru Polskiego i wykładowca PWST, Grzegorz Cholewa – dziennikarz Gazety Wyborczej, Łukasz Damm – basista zespołu Husky, Marcin Ożóg – basista zespołu Robotobibok, Jarema Klich –  wykładowca Akademii Muzycznej.

Czasami „WYBRYKI” mają swoją gwiazdę. Dotychczas na naszej scenie wystąpili:
Jacek Wójcicki, Jacek Bończyk, Anna Szałapak, Konrad Imiela, Stanisława Celińska, Krystyna Tkacz,
Artur Barciś, Lech Janerka, Agnieszka Fatyga, Mechanicy Shanty, Krystyna Prońko, zespół Raz,
Dwa, Trzy, VOO VOO, Carrantuohill, Robert Kasprzycki, Męskie Granie, Pogodno, studenci Akademii Teatralnej we Wrocławiu, etc.

Wierzymy, że tegoroczny koncert spełni wasze oczekiwania, że będziecie się świetnie bawili. Jako organizatorzy zrobimy wszystko, abyście czuli się dobrze i żeby Wasz występ okazał się świetną przygodą muzyczną.