Czym jest “WYBRYK”?

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty “WYBRYK” jest konkursem piosenki adresowanym do licealistów oraz studentów, podczas którego uczestnik/zespół ma możliwość wykonania dwóch dowolnych piosenek ocenianych później przez jury.

Na “WYBRYK” można przyjść jak na zwykły koncert, odbierając w sekretariacie LO III wejściówkę lub zgłosić się jako wykonawca. Przegląd ma wieloletnią tradycję jako impreza jednocząca wszystkich, którzy kochają muzykę.

Jaka jest cena biletu na “WYBRYK” i gdzie go można kupić?

WYBRYK nie jest imprezą biletowaną. Trzeba jednak zakupić cegiełkę w cenie 20 zł w sekretariacie LO III.

Do kiedy mogę wysłać swoje zgłoszenie? Do kiedy mogę dostarczyć swoje nagranie?

Zgłoszenia oraz nagrania utworów, które będą prezentowane w czasie OPPL WYBRYK są przyjmowane do 3 listopada 2023 r. Niedostarczenie nagrań powoduje automatyczne wykluczenie zespołu z uczestnictwa w przeglądzie.

Jak mogę doręczyć swoje nagrania?

Nagrania można:

• wysłać wraz ze zgłoszeniem przez stronę internetową przeglądu;
  • doręczyć osobiście do sekretariatu III LO we Wrocławiu, ul. Składowa 5;
  • przesłać listem poleconym na adres szkoły (ul. Składowa 5, 50-209, Wrocław) z dopiskiem WYBRYK;
  • przesłać mejlem w załączniku (format MP3, FLAC, WAV) na adres zgloszenia-wybryk@lo3.wroc.pl (rozmiar jednej wiadomości nie może przekroczyć 10MB).

W każdym przypadku trzeba oczywiście wyraźnie zaznaczyć, którego zespołu nagrania dotyczą.

W jaki sposób spośród zgłoszonych zespołów wyłaniane są te, które wystąpią na “WYBRYKu”? Kiedy będzie wiadomo, kto się zakwalifikował?

Przesłane nagrania zostaną przesłuchane przez specjalnie wybrane do tego jury, które zdecyduje o tym, kto zakwalifikuje się do przeglądu. Jakość nagrania nie decyduje o kwalifikacji. Lista zakwalifikowanych zespołów została umieszczona  na stronie internetowej WYBRYKu w zakładce „Harmonogram”.

Skład zespołu

Czy jedna osoba może występować w więcej niż jednym zespole?

Tak. Praktycznie rzecz biorąc, nie ma żadnych ograniczeń co do ilości zespołów, w których może występować jedna osoba. Dozwolone jest więc tworzenie wszelkich kombinacji, np. w jednym zespole można grać na instrumencie, a w drugim być wokalistą.

Kto dokładnie może wziąć udział w “WYBRYKu”?

Tak jak w poprzednim roku, mamy przyjemność zaprosić do udziału w przeglądzie młodych wykonawców – licealistów i studentów.

Czy można mieć własnego akustyka?

Nie można. Organizatorzy zapewniają pełną obsługę akustyczną.

Repertuar

Ile piosenek można wykonać na “WYBRYKu”?

Odpowiedź znajduje się w regulaminie – są to dwie piosenki.

W jakich językach mogą być wykonywane na „WYBRYKu” piosenki ?

Mogą być prezentowane w dowolnym języku; można także wykonywać utwory instrumentalne.

Czy na “WYBRYKu” można grać covery piosenek innych zespołów?

Tak, można.

Sprzęt

Jaki sprzęt jest dostępny na miejscu?

Dostępne jest podstawowe wyposażenie sceniczne, w tym piec basowy, piec gitarowy, pianino elektryczne i perkusja.

Czy można korzystać z tzw. “półplaybacku”?

Można korzystać z “półplaybacku” (tło muzyczne z playbacku), a także z akompaniamentu. Nagranie trzeba dostarczyć akustykowi na płycie w formacie audio.

W razie jakichkolwiek innych pytań prosimy o kontakt: zgloszenia-wybryk@lo3.wroc.pl