Zeszłoroczna Edycja

O WYBRYKU W 2018 R.!

W dniu 16 listopada 2018 r. odbył się  XXIX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty “WYBRYK”. W tym roku po raz kolejny mieliśmy zaszczyt zaprosić młodych wykonawców – licealistów i studentów do wzięcia udziału w przeglądzie.

„WYBRYK”, czyli Wielka Yntelektualna Biesiada Rytmu Y Kultury, jest największą młodzieżową imprezą muzyczną na Dolnym Śląsku. Od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i ciągle, ze względu na młodych wykonawców, nie starzeje się. Nadąża za trendami i nowymi konwencjami muzycznymi, przy czym pozostaje wierny tradycji. W czasie koncertu często można usłyszeć znane piosenki, które przed laty bawiły czy wzruszały słuchaczy. “WYBRYK” wpisuje się w klimat przeglądów piosenki organizowanych we Wrocławiu, jednak jest bardziej spontaniczny, żywiołowy i tryska pomysłami, ze względu na młody wiek zarówno wykonawców, jak i organizatorów. Pragniemy, aby w tym dniu “WYBRYK” stał się świętem piosenki.

Zwycięzcy XXIX Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Licealisty „WYBRYK”

GRAND PRIX –  zespół Go Arm

I MIEJSCE – Wojciech Stefanowski

II MIEJSCE – zespół Retrograde Revolution

III MIEJSCE – Anastazja Czapska

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział. Zapraszamy i życzymy również powodzenia w następnej edycji. 🙂

SKŁAD JURY

Na  WYBRYKu nie może zabraknąć uczciwego JURY! Całe szczęście, bo udało nam się takie wyłonić. Jurorzy w roku 2018 to:
Pani Maria Zawartko — absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu współpracująca z wieloma filharmoniami i muzycznymi stowarzyszeniami,
Pani Halina Bednarek — szefowa festiwalu Młode Talenty,
Pani Agata Łęcka — nauczycielka będąca doświadczoną jurorką,
Jakub Jugo — uczeń LO III we Wrocławiu,
i Sylwia Borkowska — jedna z organizatorek WYBRYKu.

Zeszłoroczna gwiazda “WYBRYKU” to Natalia Lubrano

Natalia Lubrano — polska wokalista, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka Szkoły Muzycznej I Stopnia, a także Szkoły Muzycznej „Jazz a Tours” we Francji w klasie wokalu. Od wielu lat pojawiająca się na wielu muzycznych scenach w całej Polsce. Laureatka i zwyciężczyni wielu konkursów wokalnych. Finalistka programów telewizyjnych The Voice of Poland V oraz Must Be The Music X, gdzie zachwyciła jurorów swoją fenomenalną, niezwykle oryginalną barwą głosu. Znana jest również z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip–hopowców oraz ze współpracy zespołem Miloopa, z którym wydała cztery albumy. Ma za sobą nie tylko występy krajowe ale także zagraniczne m.in. w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Jej niebywałe walory wokalne i charyzma wciąż zadziwiają słuchaczy na całym świecie.

Sponsorzy:

Współpraca redakcyjna: