Czym jest “Wybryk”?

XXVI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty “WYBRYK” jest konkursem piosenki adresowanym do licealistów oraz studentów, podczas którego uczestnik/zespół ma możliwość wykonania dwóch dowolnych piosenek ocenianych później przez jury.

Na “Wybryk” można przyjść jak na zwykły koncert, odbierając w sekretariacie LO III wejściówkę lub zgłosić się jako wykonawca. Przegląd ma wieloletnią tradycję jako impreza jednocząca wszystkich, którzy kochają muzykę.

Jaka jest cena biletu na “Wybryk” i gdzie go można kupić?

Wybryk nie jest imprezą biletowaną. Warunkiem wejścia na imprezę jest jednak zakupienie w sekretariacie LO III cegiełki w cenie 10 zł. 

         

Zgłoszenia

Do kiedy mogę wysłać swoje zgłoszenie? Do kiedy mogę dostarczyć swoje nagranie?

Zgłoszenia oraz nagrania utworów, które będą prezentowane w czasie XXVIII OPPL WYBRYK są przyjmowane do 1 listopada 2017r. Niedostarczenie nagrań powoduje automatyczne wykluczenie zespołu z uczestnictwa w przeglądzie.

Jak mogę doręczyć swoje nagrania?

Nagrania można:

– wysłać wraz ze zgłoszeniem przez stronę internetową przeglądu

– doręczyć osobiście do sekretariatu LO Nr III we Wrocławiu, ul. Składowa 5

– przesłać listem poleconym na adres szkoły (ul. Składowa 5, 50-209, Wrocław) z dopiskiem WYBRYK

– przesłać e-mailem w załączniku (format MP3, FLAC, WAV) na adres wybryk.lo3@gmail.com (rozmiar jednej wiadomości nie może przekroczyć 10MB).

W każdym przypadku trzeba oczywiście wyraźnie zaznaczyć, którego zespołu nagrania dotyczą.

 

W jaki sposób spośród zgłoszonych zespołów wyłaniane są te, które wystąpią na “Wybryku”? Kiedy będzie wiadomo, kto się zakwalifikował?

Przesłane nagrania zostaną przesłuchane przez specjalnie wybrane do tego jury, które zdecyduje o tym, kto zakwalifikuje się do przeglądu. Jakość nagrania nie decyduje o kwalifikacji. Lista zakwalifikowanych zespołów zostanie umieszczona na stronie internetowej Wybryku.

Skład zespołu

Czy jedna osoba może występować w więcej niż jednym zespole?

Tak. Praktycznie rzecz biorąc, nie ma żadnych ograniczeń co do ilości zespołów, w których może występować jedna osoba. Dozwolone jest więc tworzenie wszelkich kombinacji, np. w jednym zespole można grać na instrumencie, a w drugim być wokalistą. Nie można jednak być wokalistą w więcej niż jednym zespole.

Kto dokładnie może wziąć udział w “Wybryku”?

Tak jak w poprzednim roku, mamy przyjemność zaprosić do udziału w przeglądzie młodych wykonawców – licealistów i studentów.

Czy można mieć własnego akustyka?

Nie można. Organizatorzy zapewniają pełną obsługę akustyczną.

Czy szkoła zapewnia nocleg osobom spoza Wrocławia?

Tak, ale trzeba powiadomić o takiej potrzebie organizatorów,  w czasie zgłaszania zespołu. Nocleg będzie na terenie szkoły. Trzeba mieć własny śpiwór i karimatę.

 

Repertuar

Ile piosenek można wykonać na “Wybryku”?

Odpowiedź znajduje się w regulaminie – są to dwie piosenki w przypadku zespołów zakwalifikowanych do wielkiego finału i jedna w przypadku zespołów, które wystąpią tylko w przesłuchaniach.

W jakich językach mogą być wykonywane na „Wybryku” piosenki ?

Mogą być prezentowane w dowolnym języku; można także wykonywać utwory instrumentalne.

Czy na “Wybryku” można grać covery piosenek innych zespołów?

Tak, można.

Sprzęt

Jaki sprzęt jest dostępny na miejscu?

Dostępny są mikrofony i cały back line, zestaw perkusyjny (bez talerzy!), keyboard.

Czy można korzystać z tzw. “półplaybacku”?

Można korzystać z “półplaybacku” (tło muzyczne z playbacku), a także z akompaniamentu. Nagranie trzeba dostarczyć akustykowi na płycie w formacie audio.